Як пофарбувати старий стіл - поради від Flashnika
Напевно в кожній сім'ї є старенькі, але улюблені предмети меблів, які переходять з покоління в покоління — тоді виникає необхідність для їх поновлення або реставрації. У статті ми розповімо, як пофарбувати стіл правильно, як врахувати матеріал і які інструменти вам знадобляться.
При належному старанні та творчому виконанню можна перетворити старий стіл в яскравий акцент інтер'єру та знайти спільне заняття для сім'ї.
Як пофарбувати стіл правильно: стадії процесу
Здавалося б, що складного в тому, щоб взяти пензлик і пофарбувати старий стіл?
Щоб забезпечити рівномірність шарів, та щоб покриття добре закріпилося на поверхні, важливо дотримуватися технології фарбування та вибрати відповідні матеріали.
Розгляньмо основний алгоритм роботи:
- Розібрати стіл і підготувати стільницю до фарбування
- Промити стіл і дати висохнути. Елементи, які ми не плануємо змінювати, заклеюємо малярською клейкою стрічкою
- Очистити стіл від старої фарби та лаку. Для цього можна скористатися шліфувальною машинкою або наждачним папером
- Обробити шпаклівкою, якщо на поверхні стільниці або інших елементах столу є глибокі подряпини
- Обробити стільницю ґрунтівкою (підібрати до тону нової фарби)
- Затерти стільницю наждачним папером після висихання шару ґрунтівки
- Прибрати пил сухою ганчіркою
- Підготувати приміщення до фарбування столу: відкрити вікна, застелити підлогу газетами
- Пофарбувати стіл і прибрати клейку стрічку
Як пофарбувати стіл в залежності від його матеріалу
Процес підготовки та фарбування столу відрізняється в залежності від матеріалу меблевого виробу. Для стільниці з ДСП, дерева або для лакованої поверхні технології фарбування будуть різними.
Пофарбувати лакований стіл: основні особливості при підготовці
Потрібно подбати про видалення старого шару лаку та фарби, для цього необхідно рівномірно зашкурити поверхню столу наждачним папером, при цьому потрібно видалити всі нерівності старого покриття.
На третьому етапі слід знежирити стіл антисептиком. Після висихання дефекти можна усунути шпаклівкою по дереву.
Як пофарбувати стіл з ДСП своїми руками?
Процес підготовки ДСП до фарбування практично такий самий, як і для лакованого столу.
Для початку прибираємо елементи, які не можна пофарбувати: скляні поверхні, фурнітуру, ящики. Також для фарбування старого виробу з ЛДСП потрібно видалити старе покриття та відшліфувати поверхню столу.
Теплою водою змиваємо залишки, чекаємо до повного висихання та знежирюємо стільницю (можна використовувати ацетон або спиртовмісні розчинники).
Наявні на стільниці пошкодження замащуємо шпаклівкою, після чого шліфуємо та протираємо. Після всіх цих етапів проходимо ґрунтівкою, щоб забезпечити краще зчеплення фарби (для ДСП краще використовувати акрилову ґрунтівку).
Після цього можна переходити до самого фарбування.
Як пофарбувати дерев'яний стіл: основні тонкощі
Натуральне дерево — міцний матеріал, але під впливом негативних факторів навколишнього середовища (сонце, волога, комахи) з роками з'являються пошкодження. Обробка розчинами та фарбування проводиться для того, щоб захистити дерев'яні меблі від шкідників, грибків і вологи.
Щоб пофарбувати дерев'яний стіл, розглянемо 2 основних етапи підготовки:
- Очищення та нанесення захисного засобу. Щоб уникнути шорсткості та нерівностей нового шару фарби, важливо ретельно очистити стільницю від попереднього покриття та пилу.
- Ґрунтівка. Обробка такого роду виконує відразу декілька основних функцій, головною серед інших є зчеплення нового шару фарби з дерев'яним покриттям.
На етапах підготовки дерев'яних меблів до фарбування переконайтеся, що на їх поверхні немає сколів, плям смоли, виступаючих цвяхів або сучків. Ці дефекти прибираються механічним шляхом, можна скористатися сталевою стамескою по дереву або, у випадку з цвяхами, забити на кілька міліметрів.
Після усунення дефектів столу, потрібно відшліфувати меблевий виріб. Шпаклівкою по дереву (бажано, на водній основі) замащуємо тріщини, після висихання затираємо шпаклівку наждачним папером.
При обробці дерева важливо зберегти текстуру матеріалу, тому не варто наносити багато шарів фарби.
Очистивши стільницю та виправивши дефекти, можна переходити до ґрунтування.
Залежно від призначення столу, можна його обробити інсектицидними або водовідштовхувальними просоченнями.
Як пофарбувати старий стіл: матеріали та інструменти
Які ж інструменти використовувати, щоб пофарбувати старий стіл?
- Малярські інструменти (пензель, валик або аерозольний розпилювач)
- Фарба, ґрунтівка, лак або віск
- Антисептик для обробки дерев'яних поверхонь
- Розчинники для старого ЛКП (ацетон, уайт-спірит)
- Наждачний папір із різним абразивом
- Бавовняна ганчірка, старі газети
При фарбуванні важливо не забувати про техніку безпеки, тому краще відразу озброїтися засобами для захисту рук і обличчя.
Дотримуйтесь наступних правил:
- Використовуйте захисні рукавички, оскільки фарба може агресивно зреагувати на шкіру
- Використовуйте захисну маску в процесі шліфування, щоб уникнути потрапляння частинок в дихальні шляхи
- Не можна використовувати відкриті осередки вогню поруч з розчинниками й аерозольними балончиками
- Забезпечте вентиляцію приміщення, в якому потрібно замішати розчини та пофарбувати стіл
Як позбутися від старих шарів фарби та лаку
Існує 3 способи, за допомогою яких можна прибрати з поверхні столу стару фарбу та лак — хімічний, механічний і температурний. Важливо орієнтуватися на матеріал виробу та стан меблів.
Наприклад, стільницю лакованого столу можна очистити за допомогою будівельного фену. При нагріванні невеликі ділянки поверхні фарби видаляються шпателем.
Для столу з ДСП методи подібні. Якщо поверхня пошкоджена та відшаровується, потрібно повністю її очистити засобами для змивання, будівельним феном (як в попередньому випадку); якщо ж пошкодження не критичні — наждачкою.
Також спосіб потрібно вибирати, орієнтуючись на тип фарби. Наприклад, для видалення масляної фарби добре підійдуть уайт-спирт або скипидар, а бакелітовий лак краще знімати етиловим спиртом.
Чим ґрунтувати стільницю
Ґрунтівка виконує ряд важливих функцій: вона зв'язує новий шар фарби з дерев'яним покриттям, заповнює тріщини, не даючи поширюватися грибку. Якщо до її складу входитимуть інсектициди, вона також послужить захисником від комах.
При виборі ґрунтівки орієнтуйтеся на склад фінального покриття фарби (він повинен відповідати) і на матеріал стола. Також враховуйте розташування, для кухонного або комп'ютерного столу потрібно вибирати нетоксичні ґрунтівки на водній основі (акрилові).
Алкідну ґрунтівку краще використовувати для столів, які часто контактують з вологою. Вона майже не токсична, але довше висихає. Її можна використовувати для декоративного столика, на якому, наприклад, стоїть квітка.
Епоксидна ґрунтівка більше підходить для вуличних столів, вона токсична, але допомагає виробу витримувати опади.
Чим пофарбувати стіл
Сьогодні промисловість пропонує нам великий вибір видів фарб. Якою фарбою пофарбувати стіл? За складом розрізняють:
- Акрилові
- Масляні
- Алкідні
- Латексні
Акрилові фарби створені на водній основі, вони майже без запаху та швидко висихають. Перевагою є їх висока пожежостійкість, а речовина добре зчіплюється як з дерев'яною поверхнею, так і з ДСП.
Пофарбувати алкідною фарбою — хороший варіант для дерев'яних меблів, оскільки вони не пропускають вологу, швидко висихають і мають багато відтінків.
Оліфи та неорганічні пігменти — основа олійної фарби. Їх перевага - простота застосування і низька ціна, однак у них різкий запах.
Латексні суміші на водній емульсії мають хороший водовідштовхувальний ефект.
Процес фарбування
Після очищення поверхні столу від лакофарбового покриття, усунення дефектів, ґрунтування, знежирення і затирання (як це описано вище) можна переходити до самого фарбування.
З розумом вибирайте спосіб фарбування. Якщо воно буде здійснюватися балончиком, дотримуйтесь відстані від стільниці до балончика близько 30 см. Якщо пензликом – його потрібно вибрати з м'яким та добре закріпленим ворсом, щоб не залишати ворсинки.
Давайте шарам фарби на стільниці висохнути. Після нанесіть шар акрилового або іншого закріплювача лаку, щоб захистити стільницю та додати їй блиску. Також, для досягнення ефекту «під старовину», можна зістарити зовнішній вигляд меблів за допомогою обробки наждаковим полотном.
Як пофарбувати стіл у білий колір
Сьогодні багато прихильників мінімалізму, скандинавського стилю або хай-тек віддають перевагу білим меблям.
Як же можна перефарбувати в білий темні старі меблі? Насправді, цей процес не відрізняється від звичайного фарбування.
Краще використовувати акрилові фарби. Причому, важливо врахувати, що бувають теплі та холодні відтінки білого. Головне — перед тим, як фарбувати, підготувати стіл до нанесення нового шару фарби, ретельно очистити стільницю від старого покриття, проґрунтувати її, та після нанести 2-3 шари білої фарби. Після поверхню можна закріпити матовим або глянцевим лаком.
Підсумок
Якщо ви поставили собі за мету освіжити інтер'єр або надати старим меблям нове життя, зробити це можна й своїми руками. Розумний вибір лакофарбових речовин і правильне підготування столу до процесу фарбування забезпечить якісний результат.
Як перефарбувати комод із ДСП: друге життя для старих меблів у домашніх умовах
Комод із ДСП своїми руками: функціональна та практична прикраса вашого інтер'єру
Реставрація комоду з ДСП своїми руками
Дизайн інтер'єру 2021: чому яскраві кольори більше не в моді? [12 ФОТО]
Письмовий стіл для двох школярів
Кабінет двох керівників: основні принципі вибору меблів
Як розставити меблі у спальні: 4 принципи, які полегшать вибір меблювання
5 правил розміщення меблів в дитячій кімнаті
Як правильно обрати комп'ютерний стіл, де його поставити в кімнаті?
Яке ліжко краще: металеве чи дерев'яне?
Гарантія на меблі, куплену в нашому інтернет магазині меблів, становить 12 місяців з моменту продажу, за умови правильного поводження з меблями і дотримання умов гарантії. Протягом гарантійного терміну ми безкоштовно усунемо виробничі дефекти ... далі →
При доставці меблів по Україні (за винятком доставки по Києву та Київській області), оплата можлива як за безготівковим розрахунком так і готівкою кур'єру компаній вантажоперевізників. Вартість доставки по Україні оплачується при отриманні товару в офісі вантажоперевізника ... далі →