Реставрація комоду з ДСП своїми руками
Комод із ДСП сьогодні є сучасним рішенням у меблюванні інтер'єру, яке зустрічається у багатьох будинках та офісах. Завдяки бюджетній вартості, практичності та гідному зовнішньому вигляду матеріал користується величезною популярністю.
Але через якийсь час предмети меблів у результаті активної експлуатації зношуються, їх поверхня вигоряє, на ній можуть з'являтися дефекти у вигляді механічних пошкоджень, сколів і подряпин або шпону, який відшаровується.
Міняти старий комод з ДСП не обов'язково, адже можна вдихнути в улюблений предмет обстановки нове життя. Якісна реставрація комоду із ДСП власними руками — трудомісткий, але цікавий процес. Вивчивши тонкощі та обравши хороші матеріали, ви заощадите кошти на роботі фахівця та створите оригінальний елемент інтер'єру, який радуватиме око протягом довгих років.
Як відреставрувати комод із ДСП самому?
Реставрація комоду із ДСП буває декількох видів:
- Реставрація стертого покриття шляхом фарбування, наклеювання плівки;
- Маскування подряпин та сколів, які утворилися на виробі з ДСП;
- Відновлення сколених торців;
- Відновлення місць з відірваними петлями та кріпленнями на виробі ДСП.
Важливо розуміти, що комод із ДСП може мати різні дефекти. Для кожного ступеня пошкодження застосовується індивідуальний підхід і реставрація може вимагати різних інструментів.
Реставрація комоду із ДСП: способи реалізації
Реставрація меблів з ДСП самостійно — процес, що дозволяє заощадити н-нну суму, яку ви витратили б на послуги професіонала. Її можна використовувати для покупки якісної фурнітури та матеріалів.
Не виникне потреби транспортувати громіздку шафу до майстерні, до того ж така робота згуртує сім’ю за загальним проєктом.
Реставрація своїми руками має ще один плюс — це можливість втілити свій унікальний дизайн, який стане прикрасою інтер'єру та підкреслить його переваги.
Інструменти та матеріали, які знадобляться у роботі
- М'який віск для меблів може використовуватися для обробки сколів та тріщин на поверхні ДСП. Матеріал забезпечує стійкість виробу до вологи та дозволяє приховати дрібні дефекти.
- Твердий віск для меблів з ДСП. Перед використанням віск необхідно розплавити. Така речовина застосовується аналогічно до першої, але використовується для реставрування поверхні з ДСП, якщо комод піддається більш інтенсивній експлуатації.
- Засоби, які придатні для ретушування поверхні комоду ДСП. Це можуть бути маркери або фломастери на спиртовій основі, фарби чи йод. Вони допоможуть створити необхідну фактуру матеріалу після нанесення воску.
- Поліроль та лак використовуються для обробки виробу. Реставрація з їх використанням зробить поверхню блискучою та допоможе замаскувати дрібні дефекти.
- Також може знадобитися реставрація торцевих елементів, у такому разі потрібна нова кромка з клеєм.
- ПВА, чопики, дерев'яні пробки допоможуть заповнити отвори у випадку вирваних петель або інших кріпильних елементів.
З інструментів для реставрації вам знадобляться:
- Шпатель;
- Наждачний папір;
- Шліфувальна губка (дрібна);
- Канцелярський ніж;
- Праска та фен;
- Зубило;
- Ганчір'я та неткані серветки для фінальної обробки.
Косметична реставрація
Найпростіший спосіб реставрації комоду з ДСП — це його якісне фарбування. Відновлення меблів тонуванням, лакуванням та декоруванням дає можливість оновити фасад та внутрішню поверхню ящиків. Для такої реставрації знадобиться фарба, наждачний папір та лак.
Як же пофарбувати поверхню комода з ДСП?
- Розберіть комод за допомогою викрутки.
- Поверхню необхідно очистити та знежирити, зачистити шорсткості наждачкою та шпателем.
- При необхідності закласти тріщини шпаклівкою, дати поверхні висохнути.
- Покрити поверхню рівномірним шаром акрилової фарби за допомогою аерозолю, якщо потрібно, у 2 або 3 шари, даючи їм по черзі висохнути.
- Нанести лак і залишити поверхню висохнути.
Реставрація за допомогою липкої плівки також може виявитися ефективною та не витратною за часом.
Так, реставрація, здійснена косметичними методами, може усунути дрібні дефекти, наприклад:
- У випадку, якщо комод ДСП має подряпини на лаковій поверхні;
- Невеликі сколи у місцях постійного впливу;
- Ділянки на лаковій поверхні, які через вплив температури чи вологи втратили прозорість.
Як же зробити реставрацію, якщо комод із ДСП має відколи та подряпини на поверхні?
Утворення сколів на торці або стільниці — це явище поширене для домашніх та офісних меблів. Якщо торець оброблений кромкою з меламіну, достатньо виконати наступні дії:
- Придбати нову меламінову кромку з клеєм, обравши матеріал необхідного відтінку;
- Прогріти торці за допомогою праски та зняти стару крайку з комода;
- Відшліфувати торець зубилом і наждачкою, допоки сколи не зникнуть з поверхні;
- Наклеїти нову кромку за допомогою нагрівання праскою, видаливши надлишки ножем і відшліфувати наждачним папером або губкою;
- Обробити край тонуванням, наприклад, маркером.
Якщо сколи виявилися глибшими та помітнішими, такі вади на комоді залишається лише маскувати:
- Зачистити сколи від бруду, надати їм зубилом форму з прямими краями;
- Меблевим віском із відповідним відтінком заповнити скіл за допомогою пластмасового шпателя (трохи з надлишком), після чого ретельно ущільнити масу;
- Після висихання воскової маси зрізати надлишки;
- Зашліфувати поверхню сколу ганчір'ям і спробувати відновити текстуру загального малюнка ДСП, після чого закріпити лаком або полірувати повстю.
Щоб під час реставрації приховати подряпини та вм'ятини, необхідно виконати ту ж процедуру: підібрати віск за потрібним тоном, заповнити поглиблення до моменту, поки поверхня не вирівняється, зашліфувати поверхню ДСП, підретушувати комод і закріпити результат лаком.
Реставрація фасадів
Ремонт фасаду є одним з найпоширеніших способів реставрації комодів з ДСП, якщо косметичний ремонт не справив належного ефекту та вся поверхня виробу втратила нормальний вигляд і поліролями вже не обійтися.
У такому випадку можна використовувати плівку, клеючи її поверх старого покриття:
- Необхідно розібрати комод, очистити та знежирити поверхню.
- Відміряти точну кількість плівки, зробивши невеликий припуск у 5-7 мм у разі нерівності осей.
- При поклейці потрібно розгладжувати поверхню сухою м'якою тканиною, щоб повітря не залишалося під плівкою. Рухатися потрібно від центру до країв, видаляючи повітряні бульбашки.
- Для закріплення результату можна пропрасувати поверхню фасаду помірно нагрітою праскою через тканину.
Віддавати перевагу краще плівці, орнамент якої підкреслить фактуру виробу. Основними її перевагами є стійкість до вологи та простота використання.
Реставрація дверцят
Як відреставрувати комод із ДСП, якщо вийшли з ладу дверцята? Їх могло перекосити через неправильно виставлені петлі або неправильне регулювання фурнітури, кріплення могли бути вирвані з основи.
Може знадобитися заміна петлі, для цього нову петлю потрібно поставити в задане місце за допомогою шурупів.
Якщо ж дверцята мимоволі відчиняються, проблема може виявитися у магнітних смужках і відповідних блоках. У такому випадку потрібно очистити обидві половинки механізму або відрегулювати їх положення один щодо одного.
Якщо саморізи, які утримують петлі, були вирвані, можна залити отвори ПВА або силіконом. Після того, як речовина засохне, закріпіть завісу іще раз. Або ж можна перенести фурнітуру на місце трохи вище/нижче від попереднього.
Доведення комоду після реставрації — етап декорування
Старий комод можна не тільки реставрувати, а й задекорувати, надавши йому абсолютно нового вигляду. В якості нових елементів дизайну можна використовувати різноманітні орнаменти, різьблення або золочення.
Для рівномірного накладання орнаменту можна використовувати спеціальні трафарети, виготовлені із щільного паперу або пластику.
Наносити декор після реставрації необхідно дуже обережно, оскільки плита з ДСП досить крихка. При різьбленні краще користуватися гострими інструментами.
Необхідно уважно поставитися до підбору матеріалів і тоді реставрація комоду з ДСП власноруч завершиться досить швидко, і ви будете задоволені роботою. Такий процес не забере у вас зайвих коштів і результат принесе велике задоволення!
Як перефарбувати комод із ДСП: друге життя для старих меблів у домашніх умовах
Комод із ДСП своїми руками: функціональна та практична прикраса вашого інтер'єру
Реставрація комоду з ДСП своїми руками
Дизайн інтер'єру 2021: чому яскраві кольори більше не в моді? [12 ФОТО]
Письмовий стіл для двох школярів
Кабінет двох керівників: основні принципі вибору меблів
Як розставити меблі у спальні: 4 принципи, які полегшать вибір меблювання
5 правил розміщення меблів в дитячій кімнаті
Як правильно обрати комп'ютерний стіл, де його поставити в кімнаті?
Яке ліжко краще: металеве чи дерев'яне?
Гарантія на меблі, куплену в нашому інтернет магазині меблів, становить 12 місяців з моменту продажу, за умови правильного поводження з меблями і дотримання умов гарантії. Протягом гарантійного терміну ми безкоштовно усунемо виробничі дефекти ... далі →
При доставці меблів по Україні (за винятком доставки по Києву та Київській області), оплата можлива як за безготівковим розрахунком так і готівкою кур'єру компаній вантажоперевізників. Вартість доставки по Україні оплачується при отриманні товару в офісі вантажоперевізника ... далі →